Adana 3D Studio Max - Adana Orkun Eğitim Kurumları

Adana 3D Studio Max

Adana 3D Studio Max Kursu

Günümüzde mimari ve mekanik gibi endüstri sektörlerinde, tıbbi alanlarda ve hepimizin yakından tanıdığı bilgisayar oyunlarında ve filmlerde 3 boyut terimi kullanılmaktadır. Elbette 3 Boyut kavramını birkaç cümle ile açıklamak mümkün değildir. Normal resim programlarında yukarı-aşağı ve sağa-sola doğru fare hareketleri ile çizim yaparız. 3 boyutlu programlarda ise buna derinlik kavramı da eklenerek 3. boyutu meydana getirir

Bilgisayarda 3 boyutlu olarak çizilen bir çalışma farklı açılardan bakılarak çıktı alınabilir, endüstriyel üretimde kullanılabilir, mimari hesaplamaları ve çizimleri kolaylaştırır, mekanik dayanım gibi zor hesapları canlandırarak gösterebilir, tekne, araba ve uçak imalatı gibi birçok hesap gerektiren konularda yardımcı olur. Sinemada hayali yaratıkları gerçeğe dönüştürür. Bilgisayarımızda oyun olur, eğlence aracı olur.

Kimler Katılabilir
Bilgisayar destekli tasarım, sunum, satışa dönük ürün-bazlı, somut (fotogerçekçi) ve/veya sanatsal amaçlı soyut üç boyutlu görselleştirme konularına ilgili veya branşı gereği bu gereksinimi duyan herkes katılabilir.
M.E.B. Onaylı Sertifikasyon
Kursumuza kayıt olan öğrencilerimiz: milli eğitim müdürlüğünün açtığı 3D Studio Max sınavından başarılı oldukları takdirde Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Onaylı Sertifika almaya hak kazanacaklardır.
Temel Modelleme Teknikleri: Bu başlık altında non-parametrik objelerle çalışmak ve max’in sunduğu temel modelleme teknikleri örneklerle anlatılır. İlgili Modelleme Teknikleri:
* mesh modelleme,
* poly modelleme,
* patch modelleme,
* spline modelleme,
* NURBS modelleme,
* bileşik objelerle modelleme
* modelleme ve animasyonda uzay alan etkilerinin (space warps) kullanımı
* parçacık sistemleri ile çalışmak (su, patlama vb. efektlerin oluşturulması)
Animasyon: Bu başlık tüm kurs süresine dağılmış biçimde, öğrencinin bilgi düzeyinin artışına paralel olarak sunulur. Bu kapsama anlatılan konular:
* temel animasyon mantığı ve kavramları (anahtar karelerle çalışmak, FSB…vb.),
* değişik medyalar için animasyon standartları,
* objelerin hareket etmesi,
* forward kinematics ile bağlantılanmış eklem hareketleri,
* animasyon ve hareket grafikleri üzerine grafik editorlerle (curve editor) veya hareket yolları aracılığı ile ileri düzey müdahale,
* hareket kontrolörleri ile hareket tanımlama (belirli bir hat boyunca hareket, kamera ile gezinti…vb.),
* max’in sunduğu post prodüksiyon araçları ve animasyon içerisinde efekt kullanımı (video-post)

Render (Görselleştime): Bu konu aşağıdaki alt başlıklarla detaylandırılarak incelenir.

Aydınlatma: Dersler gerçek yaşamda ışık hareketi incelemesi ile paralel götürülerek standart aydınlatma araçları ve tekniklerinin öğretilmesi ile başlar. Bu kapsamda sunulan tüm ışık türleri ve detaylandırılmış özellikleri anlatılır. Işık efektleri (hacimsel sis, parlama, harelenme…vb.) de bu kapsam dahilinde incelenir. Ardından, max’in sunduğu ileri düzey aydınlatma seçenekleri (Lighttracer, Radiosity) anlatılarak, kullanım alanları örneklenir.

Sahne Geliştirme: Bu kapsamda, kamera Kullanımı, kameraların sunduğu olanaklar ve kamera efektleri (alan derinliği, hareket fluluğu) incelenir. Ardından sahne efektleri detaylandırılır. Bu kapsamda sis, atmosferik aparatların kullanımı, hacimsel sis, ateş ve patlama efektleri anlatılır.
Malzeme ve Kaplama Üretimi: İlkin, standart malzemeler üzerinde; hazır malzemelerin kullanımı, grafik ve fotoğraf kaynaklarının malzemeye dönüştürülmesi, standart malzemenin özellikleri ve prosedürel kaplamalarla malzeme üretilmesi anlatılır. Kaplama kordinatlarının kullanımı öğretilerek, kaplamaların istenilen ölçek ve konumda yerleştirilmesi anlatılır. Bu aşamada hedef öğrencinin malzeme ve kaplama kavramlarına hakim olarak elinde hiç kaynak olmadan da malzeme üretebilecek bilgiye sahip olmasıdır. Bir aşama sonra, değişik malzeme türlerine geçilerek, farklı malzeme türlerinin üretimi, tercih nedenleri, radiosity için aydınlatma etkileşimli malzeme üretimi ve kullanım biçimleri örneklenir.
SERTİFİKALAR : MEB ONAYLI KPPS DE GEÇERLİ SERTİFİKA
Eğitim Süresi : 8 hafta+Haftada 2 gün X 3’er Saat
TOPLAM ÜCRET
SADECE 4.500 TL (UYGUN TAKSİT İMKANLARIYLA)
Bu Kursumuzda %100 Eğitim Garantisi Vardır!
Kayıt yaptırıp ilk eğitimi tamamladıktan sonra, öğrenilmemesi durumunda ikinci eğitimi ücretsiz olarak alabilmekte ve bu garantiden faydalanabilmektedir.
MEB SINAV SONUÇLARI