Adana Hızlı Okuma Kursu - Adana Orkun Eğitim Kurumları

Adana Hızlı Okuma Kursu

Adana Hızlı Okuma Kursu ile birlikte okuma düzeyinizdeki farkı henüz ilk günden hissedeceksiniz. Hızlı bir okuma yapmak demek anlamadan okumak demek değildir. Bunun yanında bu okumalar ile birlikte anlamakta öncelikli olacaktır. Burada eğitim kurumumuzda 3 haftalık, 2 haftalık veya 5 günlük eğitimler düzenliyor. Bu eğitimlerden bir tanesine katılarak hayatınızın ne kadar değişebildiğini görebilirsiniz.

 

Eğitime başlamadan öncelikle sizin anlama ve okuma hızınızı test ediyoruz. Birde kurs tamamlandıktan sonra hızınızı sizlere gösteriyoruz. Hızınızdaki bariz değişimi hemen fark edeceksiniz. Kursun amacı öğrencilerini iyi bir okur yapmaktır. Bu sayede hayatınızdaki pek çok değişkenliğe ayak uydurabileceksiniz. Özellikle ders çalışma sürelerinizdeki azalma, sınavdan ilk çıkan siz olma gibi durumlar ile karşılaşacaksınız.
Günümüzde pek çok yerde hızlı okuma kursu ile ilgili reklamlar ile karşılaşabilirsiniz. Ancak bunların bir kısmı çok abartı bir kısmı ise anlama özelliğinizi geliştirmeyen kurslardan ibarettir. Eğitim kurumumuzda bu konuda uzman eğitmenler ile birlikte anlama ve okuma hızınızın ne kadar arttığına şaşıracaksınız. İşte tamda bu noktada sizlere yardımcı oluyoruz.

Kimler Okuma Teknikleri Kursu Almalı?

Bu kursumuzun amacı okuma ve anlama yeteneğinizi geliştirmektir. Özellikle aktif bakış açısı ve görme açınızı son derece geliştiriyoruz. Normal bir kişi 2 kelime veya 3 kelimelik bir görme alanına sahipken siz 3 – 4 cm2‘lik bir görme alanına sahip olacaksınız. Peki, bu kursu kimler almalı?

  • Öğrenciler
  • Çalışan kişiler
  • Okumaktan zevk alan kişiler
  • Hayatı yakalamak için çalışanlar
  • Öğretim görevlileri
  • Herkes

 

Adana Hızlı okuma kursu, sizleri sınavlara hazırladığı gibi aynı zamanda hayata da hazırlar. Çünkü etrafınızda olup bitenleri değerlendirme konusunda da farklı bir bakış açısı kazanırsınız. Anlama kabiliyeti sadece okuduklarınızla sınırlı kalmaz aynı zamanda duyduklarınızla da alakalıdır. Hazır cevap birilerine özeniyorsanız eğer bunun bir yetenek olduğunu ve sizin de kazanabileceğinizi keşfetmeye hazır mısınız?
Eğitim kurumumuza gelerek sizlerde kaliteli bir eğitim alma yolunda ilk adımı atabilirsiniz. Özellikle sınavlarınızda zaman kazanmak ve hazırlık aşamasında hız kazanmak için tüm öğrenciler başta olmak üzere herkese kursumuzu tavsiye ederiz.

Hızlı Okuma Eğitimlerimiz İşlenişi

Okuma, kullanılan alfabedeki harflerin oluşturduğu anlamlı kelimeleri önce tek başına,  sonra diğer kelimeler ile  kurduğu bütünlük içerisinde algılama ve çözümleme işlemidir. Bu çözümleme işlemi kişiler arasında çeşitli etkilere (dilin anlaşılması, bilgi oluşumu, yargılama-değerlendirme, hesaplama, problem çözme ve karar verme:biliş)bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.’ Anlayarak hızlı okuma’eğitimimizde amacımız siz kursiyerlerimizin biliş düzeyini arttırmak için gerekli farkındalığı sağlamak ve çeşitli stratejiler geliştirerek hazırlamış olduğumuz programımızda sizlere eğitim, iş ve günlük hayatınız içerisinde bitmeyecek olan öğrenme süresinde yeni bir edinim kazandırmak olacaktır.

Gelin birlikte devam edeceğimiz bu  edinimin işleyişine birlikte bakalım.

1.EVRE:

BİLİNÇSİZLİK olarak adlandırdığımız bu evrede eğitmenlerimizin yönlendirmeleri ile hareket edecek, dersin sonunda biliçsizliğinizin bilincine uyanarak okuma hızınızın ve anlama oranınızın arttığını göreceksiniz.

-Okuma hızı ve anlama oranının ölçülmesi

-Okuma öncesi gerekli odaklanmanın sağlanabilmesi için gerekli fiziksel egzersizlerin yapılması

-Göz kaslarını  çalıştırmak için kitap egzersizleri  ve blok okuma tekniğine ön hazırlık

-Hafıza teknikleri, fotoğrafik okuma ve metin  çalışmaları(blok okuma)

2.EVRE:
Artık bilinçsiz bir okuyucu değilsiniz. Metinler çeşitlilik gösterir. Her metnin kendine özgü okuma stratejisi vardır. İlk derste aldığımız tüm metinler için ortak yapılması gereken durumların dışında, yeni bir teknik öğreneceksiniz.

-İleri okuma teknikleri

-Metin çalışmaları

-Paragraf; özellikle sınav hazırlık öğrencilerimizin çekindiği bu konuda,asıl istenilen öğrencide dikkat, bilgi, anlama ve yorumlama kavramlarının aynı anda harmanlanmasıdır. Yine püf noktalara değinerek vereceğimiz bu alanda amacımız sınavlarda  rahatlamanızı sağlamak, başarınızı arttırmaktır.

-Paragraf soru çözümü

3.EVRE:

Resim , sembol ve şekillerin de dili vardır. Her biri aslında birer metindir. Ders ve metin çalışmalarını etkili ve akılda kalıcı kılmak metinlerin iskeletini oluşturmak bu evrede temel amacımız olacaktır.

-Zihin haritaları

-Sihirli satırlar

-Soru çözümü

Eğitimimizi tamamladık artık bir ustasınız. Kazandığınız bu yeni edinimi pratikleştirmek sizin elinizde üyeliğinizi  gerçekleştidiğimiz programdan ve çeşitli metinler üzerinden kendinizi  test edin.

MEB SINAV SONUÇLARI